Carevo Bulharsko

Carevo - nejkrásnější dovolená v Bulharsku

Carevo


Carevo

Carevo

Do Bulharska jezdí stále více lidí za účelem užít si spoustu pohody na krásných písčitých plážích. Mezi známá bulharská letoviska patří bezesporu také Carevo. Bulharsko láká našince především jako přímořská země, která k vodním radovánkám nabízí své Černé moře. Carevo leží na dvou poloostrovech a v okolí je chráněná zátoka s malou pláží.

Carevo patří ke klidným jižním bulharským letoviskům. V Carevu je dostatek obchodů, pár hotelů, přístav, malá pláž a je tu lacino. Carevo je přímořské městečko ležící cca 72 km jižně od Burgasu. Mnoho turistů zná Carevo také pod jménem "Mičurin". Carevo se stává rok od roku oblíbenějším turistickým střediskem. Nabízí celou řadu obchůdků, barů, kavárniček i restaurací. Podél pláží se pořádají sportovní soutěže, regaty, surfování, ale je možno se zde i potápět.

Pokud počasí v Carevu nepřeje koupání, můžete si udělat výlet do pohoří Strandža. Pohoří bylo vyhlášeno přírodním parkem v roce 1995 (největší v Bulharsku) a je nejméně prozkoumané.

mapa Carevo
mapa Carevo Bulharsko.

Ubytovat v Carevu se můžete v mnoha soukromých bytech, pár hotelech nebo v kempech Arapya (Arapja) a Nestinarka, které leží v hezkém prostředí a moře zde tvoří útesy. Jelikoz Carevo leží na skalnatém pobřeží náročnější klient si zajede na pláž Arapya, která je na půli cesty mezi Carevem a Lozencem.

Carevo se rok od roku rozrůstá a rozšiřuje svou nabídku, avšak stále je méně populární v porovnání s dalšími letovisky směrem na jih Bulharska. Mestečko asi až na 2 diskotéky přestáva od 1:00 žít.

Carevo poslední roky zažívá stavební a turistický boom a hodlá předběhnout již známá letoviska jako jsou Sozopol či Primorsko. Dokonce i Leoš Mareš si koupil v Carevském komplexu Hermes apartmán.

Carevo je menší klidné městečko. Pláže v Carevu jsou čisté a udržované. Na výběr je dostatek restaurací.

Akční ceny zájezdy do Bulharska ze dne 05.12.2022 najdete na:

Online zájezdy do Bulharska
bulharsko
počasí Bulharsko Carevo


Pravidelným autobusovým spojením se dostanete na sever do Burgasu, Sozopolu, Primoska a Kitenu. Kromě asi osmi dálkových spojů denně z autobusového nádraží jezdí skoro každou hodinu mikrobus do Sozopole nebo Burgasu přes Kiten a Primorsko. Jižně do Achtopolu je to už horší, takže je třeba si výlet dobře naplánovat. Podobně jako v Pakoštane v Chorvatsku tak v samotném Carevu nemusíte být závislý na autě jelikož je autobusová doprava poměrně častá.


Nemohu otevrit soubor ranky_185968f33f47a882d22752343c981c93.dat pro zapis. Prosim vytvorte ho rucne(v /users/subreg.cz/travelplan.cz/carevo) a nastavte zapis pro servererr