Černomorec Bulharsko

Černomorec - nejkrásnější dovolená v Bulharsku

Černomorec


Černomorec

Černomorec

Do Bulharska jezdí stále více lidí za účelem užít si spoustu levné pohodové dovolené. Mezi známá bulharská letoviska patří bezesporu také malebný Černomorec.

Černomorec není tak známé a populární, ale zato příjemné letovisko, které sice nenabízí historické zajímavosti, ale může se pochlubit pěkným přístupem k moři a spoustou restaurací a hospůdek.

Černomorec je menší přímořské letovisko, které se nachází zhruba 25 km jižně od letiště v Burgasu a 8 km od historického města Sozopol. Černomorec má 2 písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, menší pláž se nachází přímo v letovisku (v létě bývá plná lidí) a druhá velmi oblíbená dlouhá pláž Gradina se táhne od Černomorce až k Sozopolu a je vzdálena cca 1,5 km.

Černomorec se rozkládá na poloostrově s krásnou okolní přírodou, spoustou nových menších či větších penzionů a rodinných hotelů vytvářejících poklidnou atmosférou. Na náměstíčku v centru najdete kromě restaurací také tržiště, stánky se zeleninou a ovocem, dětský lunapark, poštu, směnárnu, kino, banku s bankomatem, zdravotnické středisko, lékárnu, půjčovnu kol, bary s diskotékovou i živou hudbu.

mapa Černomorec
mapa Černomorec Bulharsko.

Ubytovat v Černomorci se můžete v mnoha soukromých apartmánech a pensionech. Transfer z letiště trvá cca 40 min. Jižně od Černomorce je kemp Gradina, na severozápadě je blízko kemp Kraimorie.

Osou Černomorce je ulice, která se svažuje od hlavního náměstí k moři a je lemována restauracemi, kde můžete za příznivé ceny ochutnat tradiční bulharská jídla a jídelní lístky jsou mnohde i v češtině.

Moře u Černomorce je velmi čisté

Černomorec je levné malebné městečko s malou úzkou pláží

Akční ceny zájezdy do Bulharska ze dne 05.12.2022 najdete na:

Online zájezdy do Bulharska
Bulharsko
počasí Bulharsko Černomorec


Moře v Černomorci je teplé, čisté a na absolutní většině míst mělké s pozvolným klesáním dna, nevyskytují se zde mořští ježci a ani jiní mořští živočichové kvůli kterým je jinde potřeba používat vodní obuv. Na plážích jsou k půjčení šlapadla, serfy, plachetnice, vodní skůtry...

Nemohu otevrit soubor ranky_9d8fa37ffe20827a45fd3441886e50b2.dat pro zapis. Prosim vytvorte ho rucne(v /users/subreg.cz/travelplan.cz/cernomorec) a nastavte zapis pro servererr