Dominikánská

Dominikánská republika - nejkrásnější dovolená v Karibiku

Dominikánská republika

Dominikánská„Je to nejkrásnější země, jakou lidské oko spatřilo." - Kryštof Kolumbus. Ano, Dominikánská republika je stále i po 500 letech rájem na zemi.

Dominikánská republika se řadí mezi tzv. exotické země z pohledu středoevropana. Ostrov v Karibském moři je nám vzdálen přes 8.000 km, což je přes 9 hodin přímého letu. V Dominikánské republice je časový posun oproti zimnímu času -5 hodin, oproti letnímu času -6 hodin. Dominikánská republika leží v Karibské oblasti na druhém největším ostrově souostroví Velké Antily. Úředním jazykem je španělština, nicméně se lze domluvit jednoduchou angličtinou a němčinou.

Dominikánská republika má nesmírně bohatou a rozmanitou přírodu. V zemi je celkem 17 národních parků a rezervací. Další zvláštní rezervací je podmořský národní park La Calefa. Díky všem jejím nádherám se této zemi říká "perla Karibiku". Hlavním a zároveň nejvýznamnějším městem Dominikánské republiky je Santo Domingo. Další známé lokality jsou Putna Cana (na východním pobřeží Dominikánské republiky), Boca Chica (kousek od hlavního města), Bayahibe (pro klidnou dovolenou), Bávaro (jedno z nejluxusnějších a nejznámějších) a Juan Dolio (50 km od hl.m. s korálovým pobřežím).

mapa Dominikánská republika
mapa Dominikánské republiky.

V Dominikánské republice je platidlem dominikánské peso. Za 1 Euro dostanete cce 45 DOP.
Dovolená Dominikánská republika - kvalita ubytování se liší podle počtu hvezdiček, ale do *** včetně neočekávejte nějakou extra čistotu, úroveň stolování atd.

Nezapomeňte si ploutve, potápěčskou masku, šnorchl a kvalitní opalovací přípravky. Pláže jsou udržované, krásné a čisté. Internetové kavárny a koktejly na každém rohu.

Akční ceny zájezdy do Dominikánské republiky ze dne 10.06.2023 najdete na:

Online zájezdy do Dominikánské republiky

počasí v Dominikánské republice


Počasí v Dominikánské republice - cestovat do Dominkánské republiky lze po celý rok, jen v období květen-říjen bývá o něco větší počet srážkových dnů v měsíci. Průměrná teplota se pohybuje po celý rok kolem 28-31 stupňů, teplota vody pak je 26-28 stupňů Celsia.