Londýn - Anglie

Londýn
Londýn - Anglie
Londýn - Anglie

Londýn - London

Anglie - Londýn

Londýn - Anglie


Počet obyvatel Londýna v roce 1801 byl asi 860 000 (pro srovnání Paříž v roce 1802 měla asi 670 000 obyvatel). Londýn byl nejlidnatějším městem od roku 1825 do 1925, kdy byl překonán New Yorkem. Počet obyvatel Londýna podle sčítání obyvatel z roku 2006 činí 7 750 000 obyvatel.
Centrum společenského dění Londýna je Westminster, kde sídlí většina obchodů a zábavních center. Zde sídlí také vedení největších britských průmyslových podniků (vyjma finančního sektoru) a vláda Spojeného království.
Velký Londýn je rozdělen do 32 městských obvodů a londýnské City. Jednotlivé samosprávy městských obvodů jsou nejdůležitější jednotkou místní správy Londýna a jsou zodpovědné za zajištění většiny lokálních služeb v oblasti, kterou spravují. City není spravována běžnou místní radou ale historickou Corporation of London.

Londýn

Londýn / London
Londýnská City je hlavním finančním centrem Velké Británie a jedním z nejdůležitějších ve světě. West End je považován za nejpopulárnější nákupní a zábavní obvod Londýna. Východní Londýn byl centrem metropolitní průmyslové oblasti. East End je nejblíže původnímu londýnskému přístavu a je oblastí kde se nejčastěji zpočátku usidlovali přistěhovalci přijíždějící do přístavu. Docklands, městská část na Ostrově psů. Západní Londýn zahrnuje elegantní a nákladnou rezidenční oblast Notting Hill. V jižním Londýně nalezneme Wimbledon. Severní Londýn zahrnuje například předměstí Hampstead a Highgate, které si podržely venkovský ráz.
Londýn >

Ubytování Londýn

Londýn od A do Z
to nejlepší z města nad Temží s průvodcem.
hotel
Na skok do Londýna
2-denní návštěva Londýna. Prohlídka města s průvodcem, ubytování v hotelu, procházky...
Croydon Court
hotel se nachází vedle nákupního střediska Central Croydon a nedaleko centra Londýna.
Nabídky zájezdů >
Aktuality 10.06.2023 zájezd Londýn
Londýn zájezdy
Letecky do Londýna již od 19 Eur - nové akční ceny od SkyEurope
Zájezdy Londýn - v průběhu prodej zájezdu Londýn 2023
Britská měna je Libra a aktuální kurz je 100 KČ = 3,5 GBP